Blog

Mega Mocne Porady
Agencja Adwords, Jak odnieść sukces z Adwords?

Jak odnieść sukces z adwords ?

Ostatnio otrzymaliśmy proste, ale bardzo ważne pytanie: Co jest kluczem do sukcesu w programie AdWords? O dziwo, mimo że pracujemy i opowiadamy o AdWords przez cały czas, nie sądzę, żeby ktoś kiedykolwiek zadał podobne pytanie . Odpowiedź jest być może nieco rozczarowująca , mimo to jest najprawdziwszą odpowiedź jaką mogliśmy wam dać.

W głównej mierze chodzi o opracowanie metodologii zarządzania kontem adwords i trzymanie się jej bardzo ściśle . Zanim zatem przejdziemy do metodologii i naszej listy kontrolnej pozwalającej osiągać ponadprzeciętne wyniki, powinniśmy zadać sobie jedno podstawowe pytanie :

Skąd będziesz wiedział, że osiągnąłeś już swój cel biznesowy w Adwords ?

Pytanie to może wydawać się nazbyt proste dla większości czytelników , ale i tak warto zastanowić się nad nim przez chwilę.

Twoim kluczowym celem powinno być osiąganie wyznaczonych strategii biznesowych. Cele muszą być mierzalne, śledzone, oraz zintegrowane z kontem AdWords, pozwoli to w późniejszym czasie na stosowanie optymalizacji tak aby osiągać jak najwyższe wskaźniki (ROI – return on investment – zwrot z inwestycji).

Bardzo popularne ostatnio - wynik Jakości AdWords (QS), tutaj na pewno cię zaszokujemy - nigdy nie powinien być głównym celem. Pracując w zespole Wyników Jakości w Agencji Adwords Nest, przeanalizowałem wiele informacji na temat Wyniku Jakości, można by pomyśleć, że istnieją setki firm, które żyją i umierają przez QS, ale to w końcu tylko jedna z miar, która powinna być wykorzystywana do podejmowania decyzji w dążeniu do prawdziwego celu = ROI – czyli najprościej rzecz ujmując wzrost zysków i przychodów firmy.

Prosty przykład wydatki na reklamę adwords 1 000 PLN – Przychód Firmy z pozyskanych klientów 9 000 PLN – zysk firmy z pozyskanych klientów 4000 PLN

4 000 PLN – 1 000 PLN = 3 000 PLN twój (ROI) – czyż nie o to chodzi w głównej mierze ?

Czy to proste równanie nie odpowiada na pytanie: Jak odnieść sukces z adwords ?

Jak prowadzić Kampanie, które osiągają dodanie ROI – jaki jest klucz, już wkrótce.

Tagi: Agencja Adwords, Sprzedaż, Biznes

O Autorze

Specjalist Adwords, wdrożenia marketing automation, tunele sprzedażowe, facebook

2 Comments